Dzielnicowi zatrzymali wandala - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali wandala

Data publikacji 12.01.2021

Dzielnicowy to policjant "pierwszego kontaktu", którego główną rolą jest współpraca ze społecznością lokalną. Na co dzień realizuje jednak także inne zadania wynikające ze służby. Jednym z nich jest zatrzymywanie osób popełniających przestępstwa. Dzięki dzielnicowym z Targówka, do policyjnej izby zatrzymań trafił 34-letni mężczyzna, któremu przedstawiono zarzut uszkodzenia mienia.

Policjanci z Targówka otrzymali informację, że w jednym z bloków na terenie dzielnicy doszło do uszkodzenia drzwi na klatce schodowej. Dzielnicowi przejrzeli monitoring i natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zniszczenie. Z relacji świadka wynikało, że do uszkodzenia doszło kilkanaście godzin wcześniej. Odpowiedzialnym za to zdarzenie był 34-letni mężczyzna, mieszkający w tej samej klatce.

Mundurowi zatrzymali obywatela Ukrainy i przewieźli do komisariatu przy Chodeckiej.

W trakcie dalszych czynności dochodzeniowiec przyjął zawiadomienie o przestępstwie. Wspólnota mieszkaniowa oszacowała szkody na 3000 złotych.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia. 34-latek przyznał się do tego przestepstwa, nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. To jednak nie zwalnia go z odpowiedzialności za zniszczenie drzwi. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Irmina Sulich/ea