Aktualności

Nachodził i groził byłej partnerce, chciał ją namówić do powrotu

Data publikacji 12.01.2021

Kryminalni z Pragi Północ zatrzymali 46-latka, który groził swojej byłej partnerce. Jak ustalili, mężczyzna nachodził ją w miejscu zamieszkania, próbując namówić do powrotu. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo, zdecydowała się poprosić o pomoc mundurowych. Decyzją prokuratora, mężczyzna trafił pod policyjny dozór, ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Na wniosek policjantów z północnopraskiej komendy, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania do pokrzywdzonej wobec 46-letniego mężczyzny.

Mieszkaniec Ursynowa, będąc pod wpływem alkoholu, kilkakrotnie nachodził w miejscu zamieszkania swoją byłą partnerkę. Dobijał się do drzwi, wyzywał i groził pozbawieniem życia, w ten sposób chciał nakłonić ją do powrotu. Pokrzywdzona w obawie o swoje bezpieczeństwo, o całej sytuacji powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie w tej sprawie i zatrzymali 46-latka. Na podstawie zgromadzonego materiału, w prokuraturze przedstawionu mu zarzut gróźb karalnych.

Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Irmina Sulich/ea